Twoja lista zapamiętanych danych

Na tej liście możesz zapisywać interesujące Cię produkty i mieć do nich nieograniczony i szybki dostęp.

Po prostu kliknij symbol listy

Kai Steffan

Projekty premium to jego specjalność.

Kai Steffan jest dyrektorem kreatywnym w firmie Villeroy & Boch. Odpowiada za wizerunek marki oraz projektowanie i wdrażanie charakterystycznych atrybutów marki w zakresie produktu i komunikacji. Studiował w Nova Scotia College of Art and Design w Halifaksie w Kanadzie oraz w St. Martins College of Art and Design w Londynie. Następnie pracował dla różnych agencji designerskich i reklamowych, w których już wówczas opiekował się firmą Villeroy & Boch. Od 2009 roku Kai Steffan pełni funkcję Dyrektora Kreatywnego w firmie Villeroy & Boch w jej głównej siedzibie w Mettlach (Niemcy), gdzie do dnia dzisiejszego z pasją realizuje swoje koncepcje artystyczne.

Kai Steffan, projektant
Umywalka z postumentem Octagon od Villeroy & Boch

Kolekcje

Kai Steffan jest autorem licznych kolekcji premium oraz wielu indywidualnych wzorów dla działów Łazienki i Wellness oraz Porcelany Stołowej Villeroy & Boch. Wśród jego projektów znajdziemy m.in. ekskluzywną umywalkę z postumentem Octagon, wysokiej jakości upominki z kolekcji Authentic Avantgarde oraz serię mebli łazienkowych True Oak wraz z umywalką zdobioną charakterystycznym dekorem Farmhouse.

Kolekcja True Oak od Villeroy & Boch

Octagon — arcydzieło precyzji

Na początku był ośmiokąt. Już od czasów starożytnych uważany za symbol doskonałości stał się on inspiracją dla zupełnie innowacyjnego projektu umywalki. Kai Steffan postawił sobie za cel odwzorowanie tej doskonałości w ceramice. W rezultacie powstało arcydzieło będące połączeniem najwyższej precyzji i sztuki rzemieślniczej, które nie ma sobie równych — Octagon. Najważniejszym akcentem wzorniczym umywalki wykonanej z materiału TitanCeram jest jej wnętrze o finezyjnym kształcie, przypominającym oszlifowany diament. W połączeniu z zaokrągloną formą postumentu i niezwykle cienkimi ściankami łączy w sobie wszystko to, co razem tworzy unikalny design. Jednak nie tylko ceramika jest wyjątkowa! Postument, dzięki niepowtarzalnej powierzchni, stanowi arcydzieło samo w sobie i sprawia, że seria Octagon jest prawdziwie doskonała.

Umywalka Octagon od Villeroy & Boch
Umywalka z postumentem Octagon od Villeroy & Boch
Umywalka Octagon od Villeroy & Boch
Octagon Awards

Najdelikatniejsza forma precyzji, wyróżniający się design

W 2015 roku projekt Octagon autorstwa Kaia Steffana zdobył cenioną nagrodę GOOD DESIGN™ Award i dotarł do finału konkursu w ramach targów Boutique Design w Nowym Jorku w kategorii „Best Product Design” w kategorii łazienek. Na początku 2016 roku zestaw składający się z umywalki, wolnostojącego postumentu oraz zdobienia w postaci miedzianego pierścienia został wyróżniony jedną z najbardziej znaczących nagród na świecie — iF Design Award.

http://best-mining.com.ua

www.adulttorrent.org